Program Guide April

*Subject to change

Monday 5:00 AM The Steve Katsos Show
Monday 5:30 AM Sidewalks
Monday 6:00 AM 1984 Architecture of Windsor
Monday 8:00 AM Go Green Go Veg
Monday 8:30 AM Strata
Monday 9:00 AM Fairy Tale Music
Monday 10:00 AM Democracy Now
Monday 11:00 AM Media Edge
Monday 1:00 PM Ellis Island
Monday 1:29 PM The President's College
Monday 2:00 PM Expedition New England
Monday 2:30 PM Vinyl Records
Monday 3:00 PM Broad Mind
Monday 4:00 PM Simply Chef Renee
Monday 5:00 PM BOE April 4
Monday 8:00 PM CT Valley Views
Monday 9:00 PM Democracy Now
Monday 10:00 PM JV Lacrosse v Hamden
Monday 10:47 PM Democracy Now
Tuesday 5:00 AM Math with Mathew
Tuesday 6:00 AM The Folklorist: Boston Molasses
Tuesday 7:00 AM Expedition New England
Tuesday 8:00 AM The Garage
Tuesday 8:30 AM 2017 BB vs BristCen
Tuesday 10:30 AM Strata
Tuesday 11:00 AM Simply Chef Renee
Tuesday 12:00 PM The Steve Katsos Show
Tuesday 12:30 PM Story of TV
Tuesday 1:00 PM Democracy Now
Tuesday 2:00 PM King George
Tuesday 4:00 PM Math with Mathew
Tuesday 5:00 PM Bob Hope
Tuesday 6:30 PM Toastmasters
Tuesday 7:00 PM Go Green Go Veg
Tuesday 7:30 PM Peak Moments
Tuesday 8:00 PM TV Caribbean
Tuesday 8:30 PM Apollo 17
Tuesday 9:00 PM California Dreaming
Wednesday 5:00 AM The President's College
Wednesday 5:30 AM JV Lacrosse v Hamden
Wednesday 6:00 AM Media Edge
Wednesday 8:00 AM Bible Documentary
Wednesday 9:00 AM Buidling San Fran Bay Bridge
Wednesday 9:30 AM Central Authors
Wednesday 10:00 AM BOE April 4
Wednesday 1:00 PM 2017 BB vs BristCen
Wednesday 3:00 PM Toastmasters
Wednesday 3:44 PM WINTV35AN6Ali
Wednesday 4:30 PM 1989 Palisado Bridges
Wednesday 5:00 PM Democracy Now
Wednesday 6:00 PM JFK Women
Wednesday 7:00 PM Fight Back
Wednesday 8:00 PM Varsity Lacrosse v Hamden
Wednesday 9:30 PM Strata
Wednesday 10:00 PM Katherine Hepburn Biography
Thursday 5:00 AM The Folklorist: Norumbega
Thursday 5:30 AM Strata
Thursday 6:00 AM The Humble Farmer
Thursday 7:00 AM Broad Mind
Thursday 8:00 AM Yoga For You
Thursday 8:30 AM Bonnie and Clyde
Thursday 10:30 AM Central Arts
Thursday 11:00 AM Bible Documentary
Thursday 12:30 PM Garth Brooks
Thursday 1:30 PM Hedda Hopper Hollywood
Thursday 2:30 PM Hollywood The Fabulous Era
Thursday 3:30 PM Sidewalks
Thursday 4:00 PM Peak Moments
Thursday 4:30 PM King George
Thursday 6:00 PM The Saudi Royal Family
Thursday 7:00 PM Toastmasters
Thursday 8:00 PM Democracy Now
Thursday 9:00 PM Varsity Lacrosse v Hamden
Friday 5:00 AM Simply Chef Renee
Friday 6:00 AM Fight Back
Friday 7:00 AM Perils for Pedestrians
Friday 7:30 AM Bonnie and Clyde
Friday 9:30 AM Central Arts
Friday 10:00 AM Media Edge
Friday 12:00 PM Vinyl Records
Friday 12:30 PM The Garage
Friday 1:00 PM Biography of Mark Twain
Friday 3:00 PM Broad Mind
Friday 4:00 PM Hollywood without Makeup
Friday 5:00 PM Bonnie and Clyde
Friday 7:00 PM 2017 BB vs BristCen
Friday 8:30 PM Toastmasters
Friday 9:00 PM JV Lacrosse v Hamden
Friday 10:00 PM Howard Hughes
Saturday 5:00 AM Ghost Chronicles
Saturday 6:00 AM California Dreaming
Saturday 7:00 AM 2017 BB vs BristCen
Saturday 8:30 AM BOE April 4
Saturday 11:30 AM Bonnie and Clyde
Saturday 1:30 PM Simply Chef Renee
Saturday 2:00 PM Expedition New England
Saturday 2:30 PM Sidewalks
Saturday 3:00 PM Otter Creek Outdoors
Saturday 3:30 PM CT Valley Views
Saturday 4:00 PM Yoga For You
Saturday 4:30 PM The Folklorist Lighthouse Storm
Saturday 5:00 PM Toastmasters
Saturday 6:30 PM King George
Saturday 8:00 PM Media Edge
Sunday 7:00 AM The Garage
Sunday 7:30 AM The Folklorist Lighthouse Storm
Sunday 8:00 AM Varsity Lacrosse v Hamden
Sunday 9:00 AM Biography of Mark Twain
Sunday 11:00 AM Bible Documentary
Sunday 12:00 PM Ghost Chronicles
Sunday 1:30 PM Otter Creek Outdoors
Sunday 2:00 PM Democracy Now
Sunday 3:00 PM Toastmasters
Sunday 3:30 PM Peak Moments
Sunday 4:30 PM Bonnie and Clyde
Sunday 6:30 PM Central Arts
Sunday 7:00 PM Simply Chef Renee
Sunday 8:00 PM BOE April 4